Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Yetişkin Danışmanlığı Nedir?

Anasayfa / Blog / Yetişkin Danışmanlığı Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Yetişkinlik döneminin getirdiği sıkıntılarla ve sorunlarla baş etmek amacıyla; bir yetişkin danışmanlığından destek almak oldukça sağlıklı olacaktır.

Yetişkin Danışmanlığının Önemi

Yetişkin danışmanlığı, kişinin yetişkinlik döneminde yaşadığı sorunlarla ve sıkıntılarla baş edebilmesi açısından son derece önemlidir. Genellikle bu dönemde yaşanan sorunlar şunlardır; iş hayatında yaşanan sıkıntılar, stres, aile içerinde yaşanılan problemler, sosyal açıdan yaşanılan durumlar gibi sorunlardır. Ayrıca yaşanılan bu sorunlar dikkate alınmaz ve umursanmazsa beraberinde kişi de depresyon, uykusuzluk, saç dökülmeleri, deri hastalıkları, baş ve mide ağrıları gibi de çeşitli hem psikolojik hem de fizyolojik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Bu yaşanılan sıkıntılar kişinin hayat kalitesini azaltmakta ve daha da içinden çıkılmaz bir hale gelmesine yol açmaktadır. İşte bu yaşanan sorunlara çözüm bulmak ya da bu sorunlarla baş etmek için yetişkin danışmanlığından destek almanız daha mutlu ve huzurlu bir hayatınız olmasında büyük rol oynamaktadır. Yetişkin danışmanlığında verilen hizmet, yetişkinin yaşadığı bu çeşitli sorunları ve bu sorunlarla baş etme yöntemlerini kapsamaktadır.

Hangi Durumlarda Yetişkin Danışmanlığından Faydalanılmaktadır?

Yetişkinin yaşadığı çeşitli sorunlar önlem alınmadığı takdirde hem psikolojik hem de fizyolojik rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Yetişkin danışmanlığı bu konuda size destek olmakta ve sorunlarınıza bir çözüm yolu üretebilmenizi sağlamaktadır. Yetişkin danışmanlığından şu durumlarda destek alabilirsiniz;

·         Aile içerisinde yaşanan anlaşmazlıklar

·         Kişinin yaşadığı psikolojik sorunlar (depresyon, anksiyete, panik atak vb.)

·         Kişinin özel hayatında yaşadığı problemler (aldatılma, reddedilme vb.)

·         Yetişkinin yaşadığı uyku problemleri

·         Aile bireylerinden birinin veya da sevilen birinin kaybedilmesi

·         Obsesyonlar ve kompulsiyonlar (çeşitli takıntı rahatsızlıkları)

·         Yetişkinin öfke kontrolünü sağlayamaması

·         Kişinin sosyal hayatında ve arkadaşlık ilişkilerinde yaşadığı problemler

·         Kişinin özgüven problemlerinin olması

·         Kişilik problemleri

·         Kişinin yaşadığı yeme ve içme bozuklukları (obezite vb.)

·         Kişinin geçmişte yaşadığı travmalar

Gibi durumlardır. Bu tarz durumlarının daha kötü sorunlara yol açmaması için en kısa sürede tedavi edilmesi gereklidir. Eğer sizler de bu durumlar yüzünden hem aile içinde hem iş hayatında hem de sosyal hayatınızda çeşitli sıkıntılar yaşıyorsanız Yetişkin danışmanlığından destek alabilirsiniz.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...