Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Evlilikte Kök Aile Sorunları

Anasayfa / Blog / Evlilikte Kök Aile Sorunları
Sevdiklerinizle Paylaşın

Evlilik ve aile terapilerinde önümüze çıkan en önemli konulardan bir tanesi de kök sorunlarıdır.Aile kökleri eşlerin anne, baba ve kardeşlerden oluşur.

Ankara evlilik danışmanı aile köklerine inerek sorunların çözülmesine yardımcı olur.Evlilik sürecinde ailede yaşanan olaylar ve anne-babadan edindikleri bilgiler evliliği ciddi şekilde etkileyebilir. Kök aile kavramı, eşlerin evlenene kadar bağlı oldukları; anne, baba ve kardeşlerden oluşan aile yapısından meydana gelir.

Evlilikte eşlerin birbirleriyle iletişim kurma sorunlarıyla karşılaşmasıkök aile sorunlarından ortaya çıkabilir.Başvuru gerçekleştiren evli çiftler kök aileleri ile çözülmemiş sorunlarını sürekli olarak paylaşabiliyor. Çözülemeyen problemler kişiliğimizin önemli bir parçasını ortaya çıkarır. İnsanlar aile içerisinde yaşadığı problemlerini yeniden ortaya çıkacak kişiler tercih eder.Bu yüzden sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Kök ailedeki problemlerin mutlaka çözülmesi gerekir.Çiftlerin psikoterapi sürecineberaber katılmasısorunların daha hızlı çözülmesini sağlar.

Evlilik terapisiailenin korunması için gereken desteği sunar. Çiftlerin evlilik kararına devam etme konusunda ciddi şüphelerinin bulunması terapi desteği alması gerektiğini gösterir. Ankara evlilik danışmanı çiftleri dinleyerek onlara yardımcı olur.

Kök Ailenin Duygusal Süreci

İnsanlar yaşam tarzları ve kök ailelerinden getirdikleri davranışlarla evliliğe başlar. Çiftlerinevlilik bağı arttıkça karmaşa azalır. Ancak bağın tam olarak oluşmaması gelecek için potansiyel problemlere neden olabilir. İnsanların kök ailesi ile ciddi duygusal bağlılığı bulunur. Duygusal ilişkinin kesilmemesi evliliğe yansımaya başlayabilir.

Eşlerin kendi aralarında kullandıkları ifadeler de kök aile sürecini etkileyebilir. Eşlerin birbirilerinin ailelerini eleştirmeleri de sorunun büyümesine neden olabilir. Kök ailelerde sağlık, ekonomik ya da sosyal sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda çiftlerin onları ortak ailesi olarak görmeleri gerekir. Cephe oluşturulması iletişim sorunlarının çözülmesine engel olur. Herkes için aile değerlidir. Ailesi için tehlike algılandığında eşler kendisini savunmaya başlar. Lisanslı evlilik terapisti bu gibi sorunlarda sizlere yardımcı olabilir. Evlilik danışmanı ile iletişim sorunlarınızın önüne geçebilirsiniz.Uzman danışmanlarımızla beraber sizlere gereken destek verebiliriz. Bu konuda yılların deneyimine sahip danışmanlarımız sizleri bekliyor. Ankara evlilik danışmanı hizmetlerimiz ile detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...