Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Evlilikte İletişim Sorunları

Anasayfa / Blog / Evlilikte İletişim Sorunları
Sevdiklerinizle Paylaşın

Evlilikte iletişim sorunları birçok çifti yakından ilgilendiren bir konudur. Çözümsüz kalınan durumlar için Başkent Aile Danışmanı’na başvurabilirsiniz.

Ankara evlilik danışmanı arayışınızın birçok farklı nedeni olabilir. İletişime geçemeyen evli çiftlerin çocukları mağdur olmakta kendileri de mutsuz bir yaşam sürdürebilmektedir. Önlem almak, durumun farkında olmak kritik konular arasındadır.

İletişimin Güven Verici Yönü

Söylenen ve söylenmeyen duygular, düşünceler bakımından iletişimin önemi son derece büyüktür. Bireylerin kendi yaşamları ve yakın çevresindekilerin yaşamlarını kötü etkilememesi adına iletişimde güven olmaması çok ciddi krizlere neden olabilmektedir. İyi bir iletişimin özellikleri şöyle sıralanabilir:

·         Kendine karşı dürüst olarak görüşlerini karşı tarafa açıklama

·         Tek taraflı olmayan konuşmalar

·         Yorum yapma

·         Empati yapma

·         Çocuk ve eşlerin birbirini anlamak için zaman ayırması vs. belirgin özellikler arasındadır. Tersi durumlarda duyguların paylaşımı yoktur. Suçlama ağırlıklı bir iletişim vardır. Kendi duygularını aktaran kişi bunu söylese de anlaşılmadığı düşüncesi ağır basar.

Aile Kurumunda Evlilikte İletişim Sorunları

Evli çiftlerin yaşamını sürdürürken iletişiminin kopmasının temelinde anlaşılmadığı düşüncesi bulunmaktadır. Çıkmaza giren diyaloglar bir yere varamadığında aile kurumun amacı da yok olacaktır. Profesyonel bir destek almak için Ankara evlilik danışmanı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aile bir kurum olarak yapısal önemi büyük bir sistemdir. Bireylere, tercihlere göre değişmekle beraber mutlu bireyler mutlu aileleri oluşturacaktır. Toplumsal huzurun sağlanmasında da aile birlikteliğinin gücü son derece önem kazanmaktadır.

Ankara Evlilik Danışmanı Nasıl Bir Fayda Sunuyor?

Değişmek isteyen evli çiftler için küçük adımlarla işe başlanmaktadır. Küçük adımlar atma konusunda zorlanan çiftler için ayrıca bir terapi de oluşturulabilir. Çözüm yolları ararken bir arada hareket eden çiftler, aile evlilik danışmanıyla daha verimli ve güvenli bir yol sürebilmektedir.

Evlilik Danışmanına Ne Zaman Başvurulmalı?

Evlilik danışmanına ne zaman başvurulmalı sorusu doğru zamanda önlem almak için kritik bir konudur.

·         Birbirine karşı sürekli öfke duymaya başlamak, kırgınlık kızma hissinin geçmemesi

·         Uzun süren sessizlikler, hiç konuşmamak

·         Olumsuz olayların daha çok yaşanmaya başlaması

Yakın akrabalar nedeniyle kavga edilmesi ve bu durumun sık tekrarı ve diğer ihtiyaç duyulan durumlarda Ankara evlilik danışmanı başvurusu yapabilirsiniz. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...