Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Evlilik Öncesi Danışmanlık Nedir?

Anasayfa / Blog / Evlilik Öncesi Danışmanlık Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Henüz evlenmemiş olan çiftlerin mutlu bir evliliğe dair bilgilenmesi açısından evlilik öncesi danışmanlık oldukça önemlidir.

Evlilik Öncesi Danışmanlığın Önemi

Ankara evlilik öncesi danışmanlık, mutlu bir evliliğin nasıl olması gerektiği konusunda çiftlerin bilinçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Özellikle son zamanlarda artan boşanmalar, yeni evlenen çiftler için bir korku oluşturmakta ve bu çiftlerin evlilikte yaşanan sıkıntılara ve problemlere çözüm üretme amacıyla bir evlilik öncesi danışmanlığından destek almasını gerektirmektedir. Evlenmeyi düşünen her çift mutlu bir evlilik hayali kurmaktadır. Mutlu bir evlilik için de en genel olarak karşılıklı saygı ve sevgi gereklidir. Çiftlerin bu konuda bilinçlenmesi gelecek açısından hem kendileri için hem aileleri için hem de çocukları için çok önemlidir. Bunun farkında olan ve bu konuda bilinçlenmek isteyen çiftler evlilik öncesi danışmanlığından destek alarak mutlu bir evliliğin temellerini atmaktadırlar. Bu konuda verilen evlilik öncesi danışmanlık hizmeti; evlenmek isteyen çiftlerin evlilik sırasında çıkabilecek sorunları önceden görmelerini ve bu sorunlara çözüm yolu üretmelerini sağlayan önleyici hizmettir.

Hangi Durumlarda Evlilik Öncesi Danışmanlığından Faydalanılmaktadır?

Evlenmeyi düşünen bilinçli çiftlerin; karşılıklı anlayış içerisinde oldukları, mutlu ve huzurlu bir evlilik yaşama amacıyla evlilik öncesi danışmanlığına gitmesi için birçok durum vardır. Bu durumlarda Ankara evlilik öncesi danışmanlıktan destek alabilirsiniz. İşte bu durumlar şunlardır;

·         Çiftlerin bir evlilikten neler beklediklerini netleştirmek için

·         Evlilik öncesinde yaşanan aile işi uyuşmazlıklara çözüm üretebilmek için

·         Evlilik döneminde oluşabilecek sıkıntıların üstesinden gelebilmek için

·         Yaş ve kültür gibi farklılıkların yol açtığı sıkıntıları önceden görüp, çözüm üretebilmek için

·         Eşlerin birbirlerine karşı olan sevgi bağının artması için

·         İyi bir eş olabilmek için

·         Birbirlerine karşı saygı ve güven sağlayabilmek için

Gibi birçok sebep vardır. Evliliğin ne kadar ciddi bir eylem olduğunun bilincinde olmak gereklidir. Bu bilincin kazanmasın için de evlilik öncesi danışmanlığı sizlere yardımcı olmaktadır. Eğer sizler de bu konularda destek almak ve mutlu bir evlilik için neler yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Ankara evlilik öncesi danışmanlıktan bir uzman desteği alabilirsiniz.

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...