Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Evlilik Danışmanlığı Nedir?

Anasayfa / Blog / Evlilik Danışmanlığı Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Evli çiftler arasında yaşanan anlaşmazlıkların daha fazla büyüyüp çeşitli sıkıntılara yol açmaması için bir uzmandan yardım alınması; son derece sağlıklı olmaktadır.

Evlilik Danışmanlığının Önemi

Ankara evlilik danışmanlığı, evli çiftler arasında huzurlu ve mutlu bir ilişkinin yaşanması için oldukça önem taşımaktadır. Hemen hemen her evli çift arasında çeşitli anlaşmazlıklar yaşanmaktadır. Bu anlaşmazlıklar son derece normal karşılanmaktadır. Fakat bu anlaşmazlıkların uzun bir süre devam etmesi ve görmezden gelinmesi; çiftler arasında yaşanan soğukluklara, kopukluklara, şiddete ve aldatma gibi problemlere yol açabilmektedir. Evlilik danışmanlık hizmeti de çiftlerin evlilikten beklentileri doğrultusunda yaşanan problemlerin çözülmesinde, çiftler arasında yaşanan iletişim problemlerinin iyileştirilmesinde ve ayrıca da devam etmesi mümkün olmayan evliliklerin daha sağlıklı bir biçimde sonlandırılmasında çok büyük önem taşımaktadır.

Evlilik Öncesi Danışmanlık Nedir?

Evlilik öncesinde, çiftlerin evlilikte nasıl bir süreç yaşanacağını bilmesi, evlilik sürecinde hem çiftlerin hem de ailelerinin karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde ortak kararlar almaları gibi konularda bilgi sahibi olunması; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir evlilik süreci yaşanması açısından son derece önem taşımaktadır. Bu evlilik öncesi dönemde bir danışmandan destek alınması oldukça sağlıklı olacaktır. Ankara evlilik danışmanlığı bu konuda sizlere her zaman destek olmaktadır.

Hangi Durumlarda Evlilik Danışmanlığından Destek Alınabilir?

Çiftler arasında yaşanan iletişim problemlerine, soğukluklara ve anlaşmazlıklara yol açan bazı durumlar bulunmaktadır. Bu durumlar şunlardır;

·         Çiftler arasında yaşanan kıskançlık gibi durumlar

·         Çiftler arasında yaşanan cinsel sorunlar

·         Psikolojik veya da fiziksel şiddet

·         Alınan boşanma kararları

·         Çiftlerin birbirlerine karşı ilgisiz olması

·         Çiftler arasında yaşanan uyum sorunları

·         Çiftlerin bencilce yapılan davranışları

·         Çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgilerinin azalması

·         Beklentilerin karşılanmaması

·         3. Bir kişinin evliliğe ve çiftlere müdahale etmesi

·         Çiftlerin aileleri arasında yaşanan sıkıntılar

·         Çiftler arasında yaşanan tartışmalar, kavgalar ve çatışmalar

Gibi durumlardır. Eğer sizlerde evliliğinizde bu tarz durumlar yaşıyorsanız ve bu durumların her geçen gün daha ileri ve ciddi boyutlara taşındığını düşünüyorsanız Ankara evlilik danışmanlığından destek almanız eşiniz ve evliliğiniz açısından çok daha faydalı olacaktır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...